Krystalmancja - wróżenie z kuli
                                 (potocznie zwane kulologia)Jednym z najstarszych i jednocześnie najbardziej magicznych sposobów poznawania przyszłości jest zaglądanie do kryształowej kuli.


Legendy krążą o właściwościach i możliwościach magicznych takiej kuli. Musi być ona wykonana z kryształu, gdyż właśnie dzięki jego naturalnym wibracjom niemożliwe staje się możliwe, a niewidzialne - widzialne.Nie wystarczy jednak mieć kulę i wpatrywać się w nią. Kryształ jest "inteligentny", więc trzeba umieć się z nim zsynchronizować, aby utworzyć z nim jedność.

Ekran Twoich myśli


Najpierw trzeba się wyciszyć i uwolnić umysł od natłoku myśli. Kryształowa kula jest niejako ekranem przekazującym informacje z Twojej podświadomości, a więc im czystszy umysł, tym czytelniejsze obrazy.Najprostszą metodą, która pomoże Ci nauczyć się koncentrować, a jednocześnie oczyścić umysł, jest ćwiczenie polegające na wpatrywaniu się w czarny punkt. Powieś na białej ścianie kartkę z narysowaną na niej czarną kropką o średnicy 5 cm. Usiądź wygodnie na krześle w odległości ok. 1 metra od ściany i wpatruj się w kropkę. Możesz też wpatrywać się np. w płomień świecy.
Ćwiczenie to należy wykonywać codziennie co najmniej przez pięć minut. Jeśli dojdziesz do takiej wprawy, że uda Ci się przez piętnaście minut utrzymywać uwagę i jednocześnie mieć oczyszczony umysł z pojawiających się myśli, to możesz przystąpić do pracy z kulą. Nie zrażaj się, jeśli to ćwiczenie będzie Ci na początku sprawiać trudności. To normalne. Jedynie cierpliwość i konsekwencja mogą przynieść pozytywne rezultaty.


Kilka praktycznych rad dla początkujących
  • Najlepiej pracować z kulą wieczorem, gdy słońce zachodzi, lub nocą, przy blasku jednej świecy. Chodzi o to, by dzienne światło nie rozpraszało pojawiających się w niej obrazów. Najlepsza jest noc podczas pełni, kiedy energia Księżyca jest najsilniejsza i może Cię dodatkowo wzmocnić. Świecę ustaw mniej więcej 60 centymetrów za kulą.
  • Stolik, na którym postawisz kulę na podstawce, powinien być pusty i czysty (bałagan rozprasza energię). Przykryj go czarnym materiałem.
  • Aby zachować trzeźwość umysłu, przynajmniej na dwie godziny przed seansem nie jedz niczego, a także nie pij alkoholu.
  • Przystępując do pracy, musisz być zrelaksowana/y i wyciszona/y.
  • Pamiętaj, aby zdjąć wszelką biżuterię z rąk, gdyż mogą nastąpić zakłócenia w połączeniu.
  • Jeśli zdecydujesz się wykorzystywać kulę do celów magicznych, musisz zachować pewne środki ostrożności. Po pierwsze, kula w czasie "spoczynku" (kiedy z nią nie pracujesz) nie powinna leżeć na widocznym, oświetlonym miejscu; najlepiej zakryć ją ciemnym materiałem nieprzepuszczającym światła. Po drugie, nie pozwól, by ktoś inny - oprócz Ciebie - ją dotykał. Kula ma znać tylko Twoją wibrację i tylko na nią reagować.


Terminologia

Glasologia

Od angielskiego glass ( szkło ). Nauka zajmująca się technikami mancji ( czyli przepowiadania przyszłości ) za pomocą szklanych ( lub kryształowych kul ) -> patrz kulologia, luster -> patrz lustrologia i tafli wody -> patrz hydrologia.


Lustrologia

Znowu najważniejsze to dobór odpowiedniego zwierciadła.
Najlepsze są należące już do rzadkości kryształowe tafle o wymiarach 22 na 19 cala ( 55,88 X 48,26 cm ).
W przypadku braku takowego zamów odpowiednie wymiary u szklarza.
Po oprawieniu należy lustro oczyścić za pomocą roztworu wodno solno octowego.
Na 1 litr wody szklanka octu ->najlepiej winnego lub szałwiowego i łyżeczka soli)

Przemyj lustro miksturą wypoleruj irchą i zakryj czarną materią na miesiąc księżycowy zaczynając od nowiu. ( dotyczy to nowych zwerciadeł stare rządzą sie innymi prawami ) Tak przygotowane zwierciadło może służyć do przepowiadania przyszłości lub podróży w czasie, przestrzeni oraz tak w zwanym astralu.
Jednak zanim to nastąpi należy się do tego odpowiednio przygotować.


Hydrologia

Jest starszą siostrą lustrologi. W prawiekach stosowano do tej metody mancji naturalne zbiorniki stojącej wody. W dzisiejszych czasach można ją stosować w domu wlewając źródlaną oczyszczoną energetycznie wodę do srebrnej, lub kamiennej misy.
W celu oczyszczenia wody nad wylaną taflą rysujemy w powietrzu różczką, lub rękoma runę Laguz, a potem Ansuz intonując śpiewnie przy tym ich imiona.
Tak samo jak w przypadku luster, szklanych kul, woda może służyć do rozmowy z własną podświadomością, medytacji, lub innych podróży.

Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować kilku seansów, zanim połączysz się z energią kryształu. Bądź jednak cierpliwa/y. Praca z kulą nie jest łatwa, dlatego tak niewiele osób umie korzystać z tej metody. Być może nie od razu zobaczysz pełne obrazy. Mogą to być np. urwane fragmenty całości, ale nie zniechęcaj się.
Pamiętaj, że bardzo często kula przekazuje obrazy w postaci symboli, więc nie spodziewaj się filmu krótkometrażowego. Może się też zdarzyć, że ujrzysz jakieś drastyczne sceny - to nie jest przyszłość. Pamiętaj, że kontaktujesz się z własną podświadomością i oglądasz głębię swojej duszy. Dopiero po wielokrotnym powtórzeniu ćwiczenia zamiast swoich myśli ujrzysz sceny z przyszłości.

Dla własnego bezpieczeństwa nie wpatruj się w kulę dłużej niż piętnaście minut. Jeśli do tego czasu nie zobaczysz niczego - przerwij seans.
Na koniec zawsze oczyść kulę nad płomieniem i podziękuj jej za współpracę. Odłóż ją na jej stałe miejsce i przykryj materiałem.
Przestrzegaj pewnej zasady: tylko raz dziennie możesz nawiązywać kontakt z kulą, masz bowiem do czynienia z magią, a z nią zawsze trzeba się obchodzić ostrożnie.
ZAPYTAJ KRYSZTALOWA KULE

TUTAJ KLIKNIJ ^^^^^^^^^^^^^
Kreator stron internetowych - strona bez programowania